Wypożyczalnia Główna Książek

ul. Skłodowskiej-Curie 14 A, I piętro

Godziny otwarcia
Kontakt

tel. 85 67-67-270; e-mail: wypozyczalnia@ksiaznicapodlaska.pl

 

Księgozbiór Wypożyczalni Głównej w liczbie 162042 vol. to literatura piękna klasyczna i współczesna, prace naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy, kanon lektur szkolnych i akademickich, opracowania krytycznoliterackie. Wypożyczalnia dysponuje literaturą w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i esperanto.

Wypożyczalnia prowadzi wypożyczenia międzybiblioteczne, oferując sprowadzenie brakujących w zbiorach Książnicy Podlaskiej materiałów z bibliotek krajowych i zagranicznych. Sprowadzone materiały udostępnia się w czytelniach Książnicy.

Do dyspozycji czytelników: komputerowa obsługa wypożyczeń, 8 stanowisk z dostępem do Katalogu Komputerowego Wypożyczalni oraz do Katalogu Głównego KP, katalogi kartkowe zbiorów starszych (do 1989 roku).

Z Wypożyczalni Głównej mogą korzystać osoby, które ukończyły 13 lat. Od Czytelników zameldowanych poza powiatem białostockim pobierana jest kaucja. Wypożycza się 4 książki na 1 miesiąc. W ramach programu Biblioteka bez barier, w Wypożyczalni czytelnicy niesprawni ruchowo mogą korzystać z książek i czasopism znajdujących się w Czytelniach.

Zasady Składania Zamówień
Regulamin Wypożyczalni Głównej
zbiory1 zbiory2
zbiory3 zbiory4