Czytelnia Ogólna

Budynek główny, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, II piętro

Godziny otwarcia
Kontakt

tel. 85 67 67 225; e-mail: czytelnia@ksiaznicapodlaska.pl

 

Zbiory Czytelni Ogólnej to:

  • około 50 tysięcy książek i wydawnictw ciągłych obejmujących zakresem wszystkie dziedziny wiedzy,
  • 252 tytułów czasopism bieżących (w tym: 18 tytułów czasopism regionalnych, 10 tytułów dzienników),
  • wybór roczników czasopism oprawnych (w tym: Gazeta Współczesna od 1992 r., Kurier Poranny od 1990 r., Kino od 1966 r., Polityka od 1996 r., Znak od 1990 r.).

W księgozbiorze Czytelni Ogólnej znajdują się, m.in.: encyklopedie uniwersalne i dziedzinowe wielu krajów świata, słowniki językowe, słowniki encyklopedyczne i biograficzne, monografie, podręczniki akademickie, kodeksy prawne, wydania krytyczne tekstów literackich oraz wybrane wydawnictwa regionalne. Ze zbiorów korzysta się na zasadzie wolnego dostępu, nie wymaga się wypełniania rewersów. W przypadku zamawiania konkretnych wydawnictw należy złożyć wypełniony rewers. Księgozbiór Czytelni Ogólnej ustawiony jest wg działów Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej.

Do dyspozycji czytelników przeznaczono:

  • 90 miejsc, przy których można korzystać z materiałów bibliotecznych,
  • 4 stanowiska z dostępem do Internetu, w tym 1 stanowisko przeznaczone wyłącznie do korzystania z katalogu,(możliwy jest dostęp do książek elektronicznych IBUK libra),
  • 2 stanowiska do korzystania z systemu ACADEMICA – Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych z zasobów Biblioteki Narodowej.

Zbiory udostępniane są prezencyjnie (na miejscu). Z Czytelni Ogólnej mogą korzystać osoby, które ukończyły 13 lat, za okazaniem karty bibliotecznej. Zasoby Czytelni oraz Magazynu Zbiorów Bibliotecznych (Magazyn 4 i Magazyn 5) udostępniane są na bieżąco. Wcześniejszego zamówienia wymagają wyłącznie pozycje oznaczone sygnaturą Magazyn 0, rewersy na te wydawnictwa realizowane są we wtorki i czwartki na godz. 10.00.

Zasady Składania Zamówień
Regulamin Czytelni