Codzienność – warsztaty psychoedukacyjne z książką

senior1

Codzienność przynosi szereg problemów, zarówno łatwych do przezwyciężenia jak i poważniejszych. Aby się z nimi zmierzyć warto sięgnąć po odpowiednią literaturę, dobrą książkę, która pomoże zrozumieć najbliższych, własne dziecko, ułatwi samopoznanie. Niekiedy, żeby pomóc sobie, rodzinie, przyjaciołom, trzeba skorzystać z wsparcia specjalistów; a zawsze niezbędna jest chwila refleksji, pozwalająca na krótką ucieczkę od pędu współczesnego życia.

Są miejsca sprzyjające wyciszeniu, życzliwe i przyjazne, miejsca gdzie możemy otrzymać pomocną książkę, uzyskać wsparcie w rozwiązywaniu problemów.

Intencją pomysłodawców projektu jest zwrócenie uwagi na bogactwo piśmiennictwa dostępnego w bibliotekach, na literaturę, która może być doskonałym narzędziem psychoedukacji. Proponujemy ponadto udział w wykładach i warsztatach, które poprowadzi Katarzyna Makocka-Wojsiat, terapeutka uzależnień, konsultantka przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W ramach realizacji projektu uzupełnimy nasze zbiory w starannie dobrane, wartościowe książki psychologiczne; powstanie też wystawa „Książki, które pomagają żyć.”

Projekt „Codzienność” jest adresowany do wszystkich tych, którzy postrzegają biblioteki jako instytucje prospołeczne, godne zaufania i chcą w nich pożytecznie spędzać swój wolny czas, a także do tych, którzy być może zechcą dokonać takiego odkrycia. Zapraszamy!

Projekt realizowany w roku 2013.