Filia nr 14

98 rocznica śmierci Ludwika Zamenhofa

Opublikowano: 16.04.2015

W 98 rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa pod jego pomnikiem w Białymstoku spotkali się wielbiciele uniwersalnego języka esperanto. Symboliczne kwiaty u stóp Mistrza złożyli przedstawiciele Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białostockiego Towarzystwa Esperantystów, I i VII LO, 10 i 52 Przedszkola Samorządowego. Krótki koncert dał zespół Młoda Folkowa Krew. Organizatorów cieszy coraz większa grupa zainteresowanej młodzieży. W klubie esperantystów przy ul. Pięknej 3 prezentowana byłą nowa bajka edukacyjna „Zaginęła świnka morska” wydana w dwóch wersjach językowych (polska i esperanto) staraniem Książnicy i Towarzystwa. Bajka, zawierająca wiele praktycznych informacji n.t. pielęgnacji zwierzątka, będzie prezentowana przez autorkę w przedszkolach i szkołach podstawowych. Tradycyjnie już przedstawimy ją dzieciom w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa.

zamenhof1 zamenhof2 zamenhof3
zamenhof4 zamenhof5

15. BIAŁOSTOCKIE DNI ZAMENHOFA

Opublikowano: 10.12.2014

W dniach 12-14 grudnia 2014 r. serdecznie zapraszamy Państwa na 15. Białostockie Dni Zamenhofa. Szczegóły na plakacie

Tydzień Bibliotek 2013

Opublikowano: 13.05.2013

Biesiada Miodowo - Chlebowa

W ramach Tygodnia bibliotek dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 52 w Białymstoku uczące się esperanta poznawały bajki i obyczaje chińskie. Po wysłuchaniu opowieści o małpkach, które próbowały wyłowić ze studni księżyc dzieci sprawdzały jak wygląda krążek światła odbity w wodzie na dnie wielkiego garnka. Były ciasteczka z wróżbami, próba jedzenia chińskich smakołyków pałeczkami, zawody latających ptaków-origami. Zabawę zakończyliśmy grami ruchowymi Stary niedźwiedź mocno śpi i Baloniku mój malutki w wersji esperanckiej.

Podziel się książką!

Opublikowano: 04.04.2011

Biesiada Miodowo - Chlebowa

Akcja Podziel się książką! została zapoczątkowana przez Książnicę Podlaską Esperanto Libraro oraz Białostockie Towarzystwo Esperantystów. Z biegiem czasu działania te zostały poparte przez pozostałe filie biblioteczne Książnicy Podlaskiej oraz szkolne biblioteki. Akcja była prowadzona pod auspicjami UNESCO. Spotkanie rozpoczęło się 2 kwietnia o godz. 1200 przy ul. Lipowej 43 w Białymstoku.

Wstecz