Jolanta Chrostowska-Sufa – moderator DKK w Zambrowie Fotograficzna relacja ze spotkania DKK w Zambrowie

senior1

Już po spotkaniu. Październikowe klimaty splotły się z poczuciem tragizmu, jaki kładzie się cieniem na lekturze książki Aimee & Jaguar. Historia pewnej miłości Berlin 1943. Książki pięknej i zarazem przerażającej, wstrząsającej, tragicznej, bulwersującej. Oto nasze wrażenia po spotkaniu w fotograficznym skrócie:

Ania: Po intensywnej dyskusji w klubie książki mam tyle energii, że wzięło mnie na gotowanie. Mięso już się dusi... Znowu gulasz, małżonek zachorował, to mu chcę dogodzić ulubioną potrawą ;) I tak myślę, czy by jeszcze na jutro cynamonek nie przygotować, byłyby świeżo upieczone na śniadanie.

Jola: A ja po spotkaniu DKK poszłam na długi wieczorny spacer. Z głową przepełnioną mnóstwem myśli, emocji i wrażeń po dyskusji. Nie mogłam znaleźć sobie miejsca. To chyba z radości, że zebraliśmy się w tak fajnym gronie i dyskutowaliśmy, dyskutowaliśmy, dyskutowaliśmy.... I do zadumy, i do śmiechu...

Ania: Nie chcę zabrzmieć pompatycznie, ale takie spotkania to kumulacja pozytywnej energii, nic dziwnego więc, że wykorzystujemy ją potem intensywnie na to, co sprawia nam radość.

Jola: [popadając w emfazę]

W popiołach miłość jest odległą wyspą
głuchą na tykanie zegara
grozy.

Niewypał strachu...
Kiedyś wybuchnie.

Dłonie Lilly i Felice...
kołyska czułości.

Na przekór popiołom
tykającym zegarom
rozpaczy.