Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na VII odsłonę Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”. Tegorocznej edycji przewodzi motyw humoru. Będą spektakle, warsztaty, koncert i spotkania z autorami.
24 maja (środa), godz. 19:00 – spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem. Prowadzenie – Krzysztof Szubzda
Prof. Jerzy Bralczyk – Profesor Jerzy Bralczyk to znany i lubiany językoznawca, specjalista od mowy polskiej. Jest autorem licznych prac z tej dziedziny oraz częstym gościem programów radiowych i telewizyjnych, gdzie wypowiada się na temat polskiego słownictwa, pochodzenia poszczególnych wyrazów, ich wymowy itp. Do najbardziej znanych i poczytnych książek jego autorstwa należą "Słowo o słowie", która powstała na podstawie cyklu audycji radiowych z udziałem profesora Bralczyka oraz "Kiełbasa i sznurek" napisana wspólnie z Michałem Ogórkiem.
Od 2001 do 2007 roku prowadził cotygodniowy program "Mówi się" w TVP Polonia. Właśnie do tego programu nawiązuje tytuł książki "Mówi się Porady językowe profesora Bralczyka". Profesor Bralczyk regularnie pisuje także do miesięcznika "Wiedza i Życie". Za liczne zasługi dotyczące badań nad mową polską oraz popularyzację zagadnień dotyczących naszego ojczystego języka był wielokrotnie nagradzany wysokimi odznaczeniami państwowymi, które przyznawały mu zarówno władze PRL, jak i III Rzeczypospolitej. W 1988 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, a dziesięć lat później odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Partner wydarzenia: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Patroni medialni: TVP 3 Białystok, Radio Akadera, Radio i, Radio Jard, Polskie Radio Białystok, BiałystokOnline, Podlaski Senior, BookLips, Bia24.pl, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, Pro Anima
Link do całego programu festiwalu: https://ksiaznicapodlaska.pl/wydarzenia/festiwal-literacki-autorzy-i-ksiazki-edycja-vii-na-wesolo/
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Marii Curie-Skłodowskiej 14 A
WSTĘP WOLNY!
Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.